Sinüzit Hastası Olanlar Ameliyat Olabilir Mi?
25 Kasım 2019
Burun Estetiği Nefes Almada Sıkıntıya Yol Açar Mı
25 Kasım 2019

Burnun en uç en uç bölgesi olan burun ucunun burun sırtı yüzeyinden daha aşağı seviyeye kayması sonucu ortaya çıkan durum burun ucu düşmesi olarak tanımlanmaktadır. Burun ucu düşüklüğü nedeniyle burun ile dudak arasındaki açı daralmakta bu da estetik olarak kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Burun ucu düşmesi, kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olmaktadır.

Estetik sonrası burun ucu düşer mi sorusunun yanıtı da evet olacaktır. Burun ucu düşüklüğü burnun doğal yapısından kaynaklanabileceği gibi burun ameliyatları sırasında fazla doku çıkarılması da bu sonucun ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Deneyimsizlik ya da abartılı müdahalede nedeniyle ortaya çıkan bu durum sonucunda burun ucunun doğal yapısı ve desteği bozulmakta ve burun ucu dudağa doğru inmektedir.

Burun ameliyatları sırasında burundan gereksiz yere fazla miktarda burun kıkırdak dokusu ve kemiğin çıkarılması burun ucu düşüklüğüne neden olan durumların başında gelmektedir. Bu nedenle, burun estetiği ameliyatları öncesinde doktor seçiminde son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Aksi halde burun ucu düşüklüğünün giderilmesi için ikinci bir ameliyat ihtiyacı ortaya çıkabilmektedir.