İletişim Bilgileri

1975 tarihinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladıktan sonra 1999 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başlayan Doç Dr Umut TUNCEL, uzmanlık eğitimi süresince sayısız rekonstrüktif ve el cerrahisi operasyonuna katıldı ve yaptı. Uzmanlık eğitiminin ardından kariyerine çeşitli özel ve kamu hastanelerinde branşında başarılı ameliyatlar yaparak devam etti. Özellikle Gaziosmanpaşa üniversitesi Tıp fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi anabilim dalındaki yardımcı doçentlik sürecinde estetik burun ameliyatı, el cerrahisi, mikrocerrahi ve maksillofasiyal / çene cerrahisi konularında uzmanlığını geliştirdi. Ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kendi şehrinin insanlarına hizmet veren Doç Dr Umut TUNCEL, şu anda Samsun Liv Hospital’da çalışmalarına devam etmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışı pek çok yayını bulunan ve Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Yara Bakım Derneği gibi ulusal ve uluslararası derneklerin üyesi olan Doç. Dr. Umut TUNCEL İngilizce bilmektedir.

Projelerde Yaptığı Görevler:

  1. Distal Bazlı Veno-Nöro-Fasyokutan Sural Fleplerde Venöz Boşalma (“Outflow”) ve Venöz Dolma (“Inflow”)’nın Flep Yaşamına Etkisi. (BAP Takip No: 2011/53). Projede araştırmacı.
  2. Yara oluşturulan tavşanlarda klasik yöntem yara bakımı, vakum yardımlı foam, gauze ve doğal bitkisel süngerin etkinliklerinin karşılaştırılması (BAP Takip No: 2011/002). Projede yürütücü.
  3. Tavsanlarda diskektomiden sonra temporomandibular eklem ankilozunun önlenmesinde işlem görmemis ve kriyoprezerve edilmis insan amniyotik membranı ile temporal kas- fasya greftinin kullanımı (BAP Takip No: 2012/75). Projede yürütücü.
  4. Ratlarda 10mm uzunluğundaki siyatik sinir defektinin onarımında farklı cerrahi metodlarla birlikte otolog yağ greftinin etkinliğinin değerlendirilmesi. (BAP Takip No: 2014/15). Projede yürütücü.